20 жовтня 2016 року на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН проведений науково-практичний семінар на тему: «Родючість ґрунтів Сумщини та заходи по її відновленню».
У семінарі взяли участь заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Микола Подопригора, виконуючий обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Оксана Петрова, заступники голів та керівники структурних підрозділів з питань агропромислового розвитку районних державних адміністрацій, головного інженера Сумської філії державної установи «Держґрунтохорона», завідувач відділу Головного управління Держгеокадастру у Сумській області, голова регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств області, науковці Полтавської державної аграрної академії, Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського», представники компанії «Ярос» та інших провідних комерційних фірм.
Практична частина розпочалася оглядом демонстраційних полігонів з агроекологічного випробування сортів та гібридів кукурудзи, зернового сорго та посівів озимих зернових культур.
Пленарну частину відкрив директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН Віктор Кабанець доповіддю про наукові підходи та практичні заходи з відновлення родючості ґрунтів Сумщини.
Про стан ґрунтів Сумщини та зміни їх агрохімічних показників проінформував присутніх головний інженер-ґрунтознавець Сумської філії державної установи «Держґрунтохорона» Сергій Міцай.
Питання оптимізації структури посівних площ та агроекологічної ефективності сівозмін були висвітлені в виступі заступника директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН Миколи Собка.
Досвідом зі збереження родючості ґрунтів та ведення агроекологічного й органічного сільськогосподарського виробництва з присутніми поділились завідувач кафедри екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування Полтавської державної аграрної академії Віктор Писаренко, завідувач лабораторії польових досліджень з добривами та управління якістю продукції ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського» Олександр Доценко та керівник фермерського господарства «Світанок» Великописарівського району Микола Надточій.
Питання контролю за використанням земель сільськогосподарського призначення були наголошені у виступі завідувача відділу Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Олександра Венжеги.